22 Ağustos 2013 Perşembe

Celâl BAYAR, 27. Yıl...

Türkiye Cumhuriyeti'nin 3. ve "ilk sivil Cumhurbaşkanı"; Tarihi ve Kadim Demokrat Parti (DP)'nin Kurucu Genel Başkanı, Son Komitacı Mahmut Celal Bayar vefatının 27'nci yıl dönümünde, doğum yeri olan Bursa'nın Gemlik İlçesi'nin Umurbey Mahallesi'ndeki anıt mezarı başında devlet töreni ile anıldı.
22 Ağustos 2013 12:27, [4967473] 
Doğan Haber Ajansı, BURSA
Türkiye'nin 3'üncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar ölümünün 27'nci yıldönümünde, doğum yeri olan Bursa'nın Gemlik İlçesi'nin Umurbey Mahallesi'ndeki anıt mezarı başında devlet töreni ile anıldı.
Celal Bayar'ı anma törenine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Durmuş Yılmaz, Başbakanlık adına Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti Bursa MilletvekiliHakan ÇavuşoğluCHP Bursa Milletvekili Turan Tayan, Bursa Valisi Münir Karaloğlu,Bursa Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ümit  Yılmaz, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık,Gemlik Belediye Başkan Yardımcılarından Aydın Bayraktar, Muharrem Sarı ile bir çok siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Saat 10.00'da, bir dakikalık saygı duruşunun ardından Bayar anıtına çelenkler sunuldu. Türkiye'nin 3'üncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın torunları Akile Gürsoy ve Bilge Gürsoy da taziyeleri kabul etti.
Bayar'ı anma töreni Celal Bayar Vakfı Salonu'nda Bayar Belgeseli gösterisi ve mevlit okunmasıyla sona erdi.
Allah (CC) Rahmet eylesin. Cennet mekân olsun. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder