13 Temmuz 2013 Cumartesi

DP Kayseri İl Başkanı İsmet ÖZBAKKAL, Demokrasi dersi verdi..

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet ÖZBAKKAL:
İhlas Haber Ajansı: 12 Temmuz 2013, Kayseri
Demokrat Parti (DP) Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, İslam alemindeki kargaşanın hızla arttığını ve kardeş kanının akmaya devam ettiğini belirterek, ''Kırmadan, dökmeden, sandıkta hesaplaşan, darbebeklentisi olmayan, bilinçli bir Türkiye istiyoruz'' dedi.
Özbakkal, yaptığı açıklamada, Müslümanlar arasında dayanışma, sosyal yardımlaşma, sevgi ve kardeşlik duygularının doruğa çıkması beklenen MübarekRamazan Ayı’nda, İslam alemindeki kargaşanın hızla arttığını ve kardeş kanının akmaya devam ettiğini bildirdi. Özbakkal açıklamasında, ''Kavgaların, dargınlıkların unutulduğu, sevgi, saygı ve merhamet duygularının daha da pekiştiği içinde bulunduğumuz bu Ramazan Ayı’nda, küskünlükleri ve kavgaları unutarak, kötü sözlerden kaçınarak, birbirimize karşı saygı ve sevgiyi ön planda tutarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz. Barış ve huzur aylarına başlangıç olmasını dilediğimiz bu mübarek günlerde aynı inancı taşıdığımız, tasada ve kıvançta bir ve beraber olduğumuz büyük milletimizin, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır'' ifadelerini kullandı.
DP İl başkanı Özbakkal, ''Bu duygu ve düşüncelerle birlikte, Mübarek Ramazan Ayı’nın vatandaşlarımıza, aileleri ile birlikte mutlu, sağlıklı ve huzur dolu olmasını, ülkemizde, İslam aleminde ve tüm dünyada barışa vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Temennimiz demokrasiyi içine sindirmiş bir millet. Kırmadan dökmeden sandıkta hesaplaşan, darbe beklentisi olmayan bilinçli bir Türkiye istiyoruz'' dedi. (Kayseri, İhlas Haber Ajansı)
***
DP İl Başkanı İsmet ÖZBAKKAL Açıklaması
Demokrat Parti (DP) İl Başkanı İsmet Özbakkal, seçim barajının düşürülmesi gerekitğini söyledi."Demokrasinin sağlıklı işleyişi bakımından sakıncalı olan yüksekseçim barajının düşürülmesi gerekmektedir" ifadesinde bulunan Özbakkal, "Demokratik"...
02 Temmuz 2013 [4789773] İhlas Haber Ajansı
Demokrat Parti (DP) İl Başkanı İsmet Özbakkal, seçim barajının düşürülmesi gerekitğini söyledi.
"Demokrasinin sağlıklı işleyişi bakımından sakıncalı olan yüksek seçim barajının düşürülmesi gerekmektedir" ifadesinde bulunan Özbakkal, "Demokratik ülkelerde en az oranda tutulurken Türkiye de farklı sebeplerden dolayı yüksek tutulmaktadır" diye konuştu.
Özbakkal, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"2002 Yılında yapılan millet vekili seçimlerinde AKP nin toplam oyları yüzde 34, CHPnin 19'du, seçim barajı nedeniyle o dönem meclise 2 parti girdi. O dönemde milletin iradesinin yarıya yakın kısmı TBMM'de temsil edilememiştir. Yüzde 10'luk seçimbarajı yasama için engel taşıdığı inancına sahip darbe yönetimlerinin bu uygulamasıdır ve henüz kaldırılmamıştır. Siyasal yaşamın tüm temsilcilerinin, adil birseçim barajı belirlenmesi gerekmektedir. Avrupa'nın en yüksek seçim barajı Türkiyede bulunmaktadır. Rusya'da yüzde 7, Avusturya'da 4, İsveç'te 4, Danimarka'da 2,Belçika'da 5, Moldova'da 6, Ukrayna ve Yunanistan'da 3'tür." - KAYSERİ
***
Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal:
Güncelleme : 07 Şubat 2013 09:51
Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, yaptığı açıklamasında, “İmralı görüşmeleriyle Apo’yu kurtarmak isteyenler hüsrana uğrayacak” dedi.
Türkiye’nin geleceği için pozitif siyaset yapıyoruz. Hiç kimse Demokrat Partiyi görmemezliğe gelemez. Türkiye’de demokrasinin yerleşmesinde büyük mücadeleler vermiş bir partiyiz. Nasıl cemre toprağa düşerse biz de demokrat parti anlayışını milletimizin kalbine düşüreceğiz” diyen Özbakkal, “Yerine oturmuş bir demokrasiyle Milletin rahat bir yaşam süreceği ortadadır. Hukukun ve demokrasinin oturmaması ülkede gayri meşru şebekelerin oluşmasına sebep olur” diye konuştu.
Özbakkal, “Bir ülkenin başarısı hukukun ne kadar işlediği ile bellidir. Terör konusunda Türkiye sanki bir mücadele vermiş de kaybetmiş gibi bir psikoloji içinde böyle bir iklime sürükleniyor.
Ülkemizde kimlik sorunu yaratılarak, vatandaşlarımızın kafasını karıştırıyorlar. Toplumsal barışı siyasiler bozuyor. Asgari ücretin 774 TL olduğu, esnafın, sanayicinin, emeklinin sıkıntı içinde olduğunu görüyoruz.
Sadece oy kaygısıyla çıkarılan yasalar ve İmralı görüşmeleriyle Apo’yu kurtarmak isteyenler hüsrana uğrayacaklar.”
İhlas Haber Ajansı

1 yorum: