21 Şubat 2013 Perşembe

DP yönünden çok ayıp; "Gültekin Uysal" için büyük utanç!..

GİK Üyesi "Hayrettin Özaydın" DP’den ihraç edildi


 Merkezi | 20 Şubat 2013 | SİYASETSON DAKİKA
Melek ÇALIKOĞLU/ turkiyehavadis@hotmail.com

Demokrat Parti’nin Gayrimenkullerinin satışı ve teşkilatların haksız yere görevden alınmasını eleştirdiği için yapılan Yüksek 
Haysiyet Divanını toplantısında  (YHD)  kurul üyelerinin verdiği karar sonucu partiden ihraç edildi.
Özaydın,  üyesi olduğu Demokrat Parti’den ihraç edildiğine dair yazının kendisine iletilmesinden sonra yaptığı açıklamada, partisinden haksız yere ihraç edildiğini ve mahkeme kararı ile bu haksızlığın giderileceğini söyledi.
Demokrat Parti’de partisini büyütmek isteyenler ile, partiyi yeniden şekillendirmek için, teşkilatları bir bir görevden alan ve kendilerinden olmayanları partinin üyelikten atan, Fuat Kara ile Baki Mert’in son kurbanı Genel İdare Kurulu Üyesi Hayrettin Özaydın oldu.
Yüksek Haysiyet Divanı Üyelerinin verilen talimatlar üzerine toparlanarak savunması  dahi alınmadığı gibi, iddia edilenlerin doğru olup olmadığının dahi araştırılmadan Demokrat Parti’den ihraç edilmesi İstanbul’da parti teşkilatları tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
Özaydın partisinden ihraç edildiğine dair yazının kendisine gelmesinden sonra, yaptığı açıklamada, Genel Başkan Uysal’ın Fuat Kara olmadan siyaset yapamayacağına dair bir saplantısının olduğunu belirtti.
İŞTE ÖZAYDIN’IN AÇIKLAMASI
“16 yaşında DSP’li bir ailenin evladı olarak, afiş asan bir büyüğüme yardım ettiğim sırada, Sayın 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in fotoğrafından etkilenerek, DYP’nin gençlik kollarında başladığım siyasi hayatımda, hiçbir dönemde zikzak çizmeden, partimin büyümesine önemli katkılar sağladım. Partimizin tabanı ve delegeleri, yaptığım çalışmalarımdan dolayı beni İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, Genel Başkan adaylığı gibi önemli mevkilere getirmişlerdir.
Yapılan son olağan kongreden sonra göreve gelen arkadaşlarımızla birlikte yapılan ilk GİK toplantısından itibaren, gündem maddesinin sadece partinin mallarının satışı olan bir zihniyetle çalışamayacağım için, partime ve mallarına sahip çıkmak adına teşkilatlarımızın olandan bitenden haberdar olmaları için yaptığım konuşmalar nedeniyle parti üyeliğimden ihraç edildim.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren, bu misyona geçmişten bu güne kadar gelmiş geçmiş kadrolar içinde, yok etmek adına partiye en büyük zarı veren , Genel Başkan Gültekin Uysal’a soruyorum.
Sayın Uysal,
Demokrat partinin görevine talip olduğunuz da, babanız ve partililerin huzurunda, ‘ param var, borçları öder, partiyi büyütecek kadrolar ile bu konumdan daha iyi konuma geliriz’ diye yaptığınız açıklamanıza rağmen, partinin yapılan ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında para toplaması için Fuat Kara’yı görevlendirdiniz.
Şahsım ile GİK Üyesi Edip Çamlıgüney’i ise, İstanbul’da partiye ait taşınmazların satışı için görevlendirdiniz. Daha ilk toplantıda partinin taşınmazlarının satılması aldığınız için buna karşı çıktım. O gün toplantıda olan, GİK Üyeleri buna şahittir.
Partinin taşınmazların bu şekilde satılmasının vebalini kabul edemeyeceğimi,  bunun hesabını partinin teşkilatları ile Allah’ın soracağını söyledim. Daha sonra, İstanbul’da yeniden yapılanma görevini bana verdiniz.  İlçe Başkanlarımla birlikte yeniden nasıl toparlanırız diye yaptığımız çalışmaları size bir rapor hazırlayarak sundum.
Demokrat Parti’nin yeniden İstanbul’da toparlanmasını sağlayacak kadrolar ile yola devam etmek yerine, siz, ‘Fuat Kara bizim çocuklardan birini atasın, böylece delege bizim elimizde olur’ dediniz, buna şiddetle karşı çıktım. Ve ben değil, partim kazanmalı zihniyetiyle çalışmalar yapılması için tavsiyelerde bulundum.
Bayar köşk’ünde sizinle, tüm teşkilatlar tarafından istenmeyen kişi olarak ilan edilen, Fuat Kara’dan nasıl kurtulacağınızı konuştuk. Sayın Uysal bunun üzerine dediniz ki; ‘Fuat Kara’ya rağmen siyaset yapabileceğimi göstereceğim’ dediniz, ilk yola çıktığınız andan itibaren verdiğiniz hiçbir sözü yerine getirmediniz. Ne yazık ki; siyasi ahlak ve terbiyeye sahip bir, Genel Başkan profili çizemediniz. Bu davranışlarınızdan dolayı sizler ile bu misyonun bir adım ileriye gitmeyeceğine karar verdim. Ve çalışmama kararı aldım.
DP AKP ÜYESİ BİR GENEL BAŞKAN’LA GELİNEN YER BURASIDIR
Demokrat Parti ne yazık ki; AKP’ye  üye olan, eşi AKP’de meclis üyeliği yapan, koltuğunu korumak uğruna, Fuat Kara ile Baki Mert’e teslim olmuş bir genel başkan tarafından, ‘az olsun küçük olsun benim olsun’ düşüncesi yönetilmektedir.
İŞTE UYSAL’IN İCRAATLARI
Kongrede seçildiği ilk günden itibaren, masa başında kendilerine biat edecek isimler ile hazırladıkları, GİK’le,  partide kendi ikballeri uğruna görevden almaları başlattılar.
Partiye ait olmayan, inşaat ruhsat harcını tahsil ettiler.
Partinin hurdalarını sattılar, bu şekilde elde edilen gelirle maaşlarını alamayan personel’e ödeme yapmak yerine, Fuat Kara’nın biriktirdiği faturaları ödediler.
Genel Başkan Uysal, partinin şahıslar üzerinde bulunan mallarını satarak, kendi reklam çalışmasını yaptırdı.
Aydın’ın emlak danışmanlığını yapan, Baki Mert’e, partinin il ve ilçelerde bulunan taşınmazlarının satışı için yetki verdi.
İstanbul’un Bakırköy İlçesi’nde taşınmazın satışı için gelen teklife, başkan yardımcısı karşı çıktı. Satışın ihale yolu ile yapılmasını söyledi. Bunun üzerine, ‘bu satışlar, bir an önce yapılamazsa istifa ederim’ dedi.
Genel Başkan Uysal’ın, göreve geldiğinde, münfesih olan İl sayısı 25’ti. Bugün münfesih olan il sayısı 60 oldu.
Partide var olan sayıyı artırmak yerine, sadece bizden değil diye görevden almalar ve parti üyeliklerinden atılanların sayısı her gün artmaktadır.
Sayın Uysal…
Demokrat Parti teşkilatları ile parti tabanı tarafından, uyguladığınız baskıcı tutumdan dolayı her gün en ağır şekilde aldığınız eleştirilerden aileniz bıktı. Çevreniz dahi bunlardan rahatsız olmasına rağmen, Fuat Kara’ya olan teslimiyetçiliğinizden dolayı siyasi hayatınız başlamadan bitmiştir.
16 Yaşımda gençlik kollarında çalışmaya başladığım bu misyonda hiçbir değişik partide görev almadım. Maddi ve manevi gücümle çalışmalarıma devam ettim. Hiçbir dönemde adamın adamı olmadım. Partimin teşkilatları ile tabanından aldığım güç ve destekle, çok şükür önemli mevkilerde görevlerde bulundum. Demokrat Parti’nin var olan teşkilatlarını büyütmek yerine, parti bizim olsun, küçük olsun düşüncesiyle var olanı yıkmaya çalıştığınız, partinin teşkilatları tarafından istenmeyen kişi ilan edildiniz.
Demokrat Parti, size rağmen ülke ve millet çıkarlarını ön planda tutan kadrolar ile iktidara gelecek ve bizler yine bu misyonun içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.
SOYLU SİZDEN DAHA AHLAKLIYDI
Maaşını ödeyemediği, şoför ve personel’in yüzüne bakamayan bu kadrolar mı, Türkiye’yi yönetecek. Geçmişte hiçbir dönemde doğruları söyleyen, partinin büyümesi için mücadele eden hiç teşkilat sizin gibi, ‘bizden değil’ diye görevden alınmadılar. Ve partiden ihraç edilmediler.
Özaydın olarak, bu partinin tek kör kuşunu yemedim. Ekonomik sorunu olduğu halde, şahsıma araç tahsisi, personel tahsisi yaptırmadım. Sizlerin yaptığı tüm olumsuzluklara rağmen, halen partiyi ayağa kaldırmak için, çoluk çocuğunun rızkını harcayan bu teşkilatlar size haklarını helal etmeyeceklerdir.
SİZE KARŞI OLAN TEŞKİLATLAR GİBİ BENDE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Özaydın’ı verdiğiniz talimatla kağıt üzerinde partiden atmakla, partide her istediğinizi yapacağınız anlamına gelmez. Genel başkanlığa aday olduğunuz ilk günden itibaren sizin için yaptığım çalışmaları partililerimiz bilmektedirler. Yaptığım çalışmalara rağmen, sadece teşkilatların ve partinin taşınmazlarının satışına karşı çıktığım için, yalaka takımınıza verdiğiniz talimatla beni görevden aldırdığınız için, size hakkımı helal etmiyorum.
BİZ GETİRDİK, SİZİ BİZ GÖNDERECEĞİZ
Şahsi ekonomik sıkıntılarını, partinin il ve ilçelerde bulunan taşınmazları satarak çözmeyi amaçlayan, Fuat Kara ve Edip Çamlıgüney içinde maddi ve manevi çalışmalarımdan dolayı hakkımı helal etmiyorum.
Dün olduğu gibi, partiye verdiğiniz, ve vermeye devam ettiğiniz zararları engellemek için teşkilatlar tarafından yapılan her çalışmaya verdiğim desteğim devam edecektir. Sizin seçilmeniz için sağladığım katkıyı, oturduğunuz o koltuktan inmeniz için sağlayacağımdan hiç kuşkunuz olmasın’ dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder